גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון הקאמרי - פתאום דפיקה בדלת

ארכיון תאריך: 26 פברואר 2019

משך: שעה

משבר יצירה של סופר הוא לא מחזה קל לצפייה. אבל ההצגה "פתאום דפיקה בדלת" – עיבוד לסיפוריו של אתגר קרת בבימויו של צבי סהר – היא בדיוק ההפך מזה. כאן העומק המחשבתי וריבוי המשמעויות יוצרים, יחד עם טכניקה רבגונית, אפקט של קלילות ומעוף, שצומחים מתוך משבר יצירה. כפי שהגדירה זאת לילך וולך ב"טיים אאוט"– "הצגה שהיא קסם שהיא אירוע".

תיאטרון בובות, תיאטרון חפצים, קטעי וידאו וכמובן שחקנים חיים (נטע פלוטניק, שמחה ברבירו, דוד שאול ואחרים) – זאת הצורה שלובשים חמישה מסיפוריו האהובים של קרת בהצגה. העלילה, או ליתר דיוק העלילות, נפרשות בפני הצופים בשיטת "סיפור בתוך סיפור". הדמויות מהסיפורים השונים כמו מתנגשות זו בזו, ולצופים מתברר שמה שמעניק אושר ונחמה של דמות אחת עלול להתברר כקללה עבור דמות אחרת.
סהר הבמאי יצר את העיבוד הבימתי לסיפורי קרת ביחד עם עודד ליטמן, שאחראי גם לדרמטורגיה בהצגה. כפי שכתבה סוסליק ב"עכבר העיר", השפה הבימתית הייחודית שיצרו מעצימה את פוטנציאל ההבעה של כל אחת מהאמנויות המשתלבות על הבמה. "הווידאו, למשל, מטמיעבהתרחשותהבימתיתממדיםכמוקלוז-אפעלפרטיםקטניםואימוץנקודתמבטשלדמותמסוימת, והשחקנים מסייעים בהאנשת הבובות דרך ביצוע מחוות אנושיות (עישון סיגריות אושתיי תקפה)", מציינת סוסליק. ואילו לילך וולך מסכמת: "זו ההצגה הכי מעוררת עצב, געגוע, חמל הושמחה שיצאה כאן בזמן האחרון. אזלכו. לא, באמת, לכולראות".

עיבוד לבמה לסיפוריו של אתגר קרת
בהשתתפות: נטע פלוטניק, שמחה ברבירו, דוד שאול, אסף סולומון/נדב אסולין, אילת גולן, דני חליפה, גוני פז ואוליה קריינס.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter