גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
מחזמר

תיאטרון הבימה - מחזמר עלובי החיים

ארכיון תאריך: 23 ספטמבר 2016 - 10 יולי 2018

משך: שעתיים וחצי, כולל הפסקה

משתתפים: אמיר דדון, מירי מסיקה, אבי קושניר, הראל סקעת, חנה לסלאו / מיקי קם, רוני דלומי, עידו ברטל, יגאל שדה, טל ברגמן
ו-40 זמרים, שחקנים ותזמורת בת 16 נגנים


במאי: משה קפטן

על הבמה של תיאטרון הבימה קלאסיקה צרפתית מאת ויקטור הוגו, המחזמר על פי רומן היסטורי על כוח החוק ואהבה, על אכזריות ואנושות, על חיים מתוסכלים של עניים, על סבל של עשירים. האסיר לשעבר ז'אן ולז'אן מנסה להסתדר לאחר שחרורו מהכלא ואף מגלה עד כמה זה קשה לבן אדם שסך הכל עבר את החוק כאשר התפתה גנב שתי ככרות לחם ונתפס. מסע חייו לא פשוט. הוא נודד ממקום למוקם בחיפושי גג ועבודה עם תעודת מסע צהובה המיידע על העבר הפלילי ושהוא חייב להציג אותה לאחרים.
 
למרות שספריו של ויקטור הוגו נכתבו לפני שנים רבות, עוד במאה ה-18 האקטואליות שלהם לא פוחתת גם היום. החברה המודרנית נשארה אותה החברה כמו שהייתה מלפני שנים רבות, ואת זה תוכלו לוודא כאשר תחשפו לסיפורו של ז'אן ולז'אן שאת חייו מגולל הספר של הוגו.
האסיר לשעבר, ז'אן ולז'אן יוצא לחופשי לאחר 19 שנות עבודות פרך על גניבת שני כיכרות לחם. בעת יציאתו לחיים החופשיים הוא מגלה כי אות האסיר מרחפת מעליו ולא מאפשרת לו לנהל חיים נורמאליים. במהלך חיפוש של קורת גג ומזון הוא מגיע לביתו של אחד הכמרים בפריז. שם הוא נשאר ללילה אחד בלבד, כאשר בבוקר למחרת מוצא את עצמו שוב גונב. עקב כך, נאלץ ז'אן שוב לברוח ממאסר וקצין מאוד קפדני ואחראי ז'אבר. החיפוש לאחר מקום ללון ופרנסה מביאים אותו למקומות שונים בצרפת אשר בכל אחד מהם הוא פוגש אנשים עם סיפור חיים שונה, ואמת משלהם.

ילדה קטנה שנמכרה לבעלת הפונדק, איש צעיר חולמני שחולם על צדק ומצטרף לקבוצת צעירים כמוהו מחפשי צדק  הרוצים לעשות מהפכה בצרפת, בחורה צעירה שנאלצת למכור את שיניה על מנת לחיות ועוד סיפורים שכמו תמונות באלבום תמונות מופיעים לפנינו בכל אחד מדפיו של הספר. הסיפורי חיים שמשקפים אם לא את כולנו אז חלקינו הניכר גם היום. הכוח של החוק, והחולשה של האדם הקטן שנמצא תחת מעקבו הצמוד, כוחו של גורל שמביא אותנו למצבים ומקומות עליהם אנחנו לא חלמנו, כל זה מספר ויקטור הוגו על גבי דפיהם של ספרו הנצחי – עלובי החיים. 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter