גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
הצגות

תיאטרון בית ליסין – מלך הכלבים

ארכיון תאריך: 27 מאי 2019 - 29 מאי 2019

משך: שעה ו-40 דקות

ברומן "מוטקה גנב", שנכתב לפני מעט יותר ממאה שנים, מגולל הסופר היידי הגדול שלום אש סיפור חברתי בועט על עוני, פשע, זנות – וכמובן תשוקה, אמביציות ואהבה. העלילה מתרחשת ברוסיה הצארית, ובמרכזה עולם הפשע היהודי של ורשה. הבמאי עירד רובינשטיין והמחזאי יואב שוטן-גושן לקחו את החומר המבעבע הזה (שנשכח מעט, כמו חלקים גדולים מהיצירה היידית בעשורים האחרונים) – והפכו אותו למחזה קרימנלי אפל וסוחף. ההצגה זיכתה את רובינשטיין בפרס התיאטרון לבמאי הטוב ביותר לשנת 2018. עופרי ביטרמן זכה בפרס השחקן המבטיח וסבטלנה ברגמן – בפרס עיצוב התפאורה.

מוטקה (שלומי טפיארו/תום חגי) גדל בעוני וברעב ומסתובב בעיקר עם כלבים. הוא מצטרף לקרקס הנודד כדי לשנות את גורלו, מתאהב באקרובטית בשם מרי (שרי שימחוב), רוצח יחד איתה את בן זוגה המתעלל, מתאבק בקרקס (יובל ינאי), ובורח עמה בזהות בדויה כדי להתחיל חיים חדשים. מוטקה הופך למנהיג כנופיות יהודיות בוורשה, אבל כשהוא פוגש את חנה (אגם רודברג) – הוא מבקש שוב לשנות את גורלו ולהשאיר מאחור את עברו – ובכלל זה את זוגתו שמוכרת את גופה למחייתם.

ההצגה מצליחה לצקת חיים חדשים אל עולם שהיה ואיננו עוד – העולם היהודי ברוסיה של תחילת המאה ה-20, ומצליחה לשפוך אור על הגיוון, העושר, המורכבות והדרמה שהיו טמונים בעולם הזה. היא גם מפנה זרקור לחיי הנשים היהודיות בתקופה, שסיפוריהן וסבלן הושתקו במשך שנים.

מחזה מאת יואב שוטן-גושן ועירד רובינשטיין
בימוי: עירד רובינשטיין
עפ"י ספרו של שלום אש

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter