גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הופעות מוזיקה

טוטו קוטוניו - Toto Cutugno

ארכיון תאריך: 27 ינואר 2017

משך: שעתיים, כולל הפסקה

כולנו מכירים את טוטו קוטוניו (Toto Cutugno) בתור אגדת הזמר האיטלקי והכוכב מספר 1 של פסטיבל סן רמו. אין ישראלי שלא זימזם פעם את "אני חוזר הביתה" – הגרסה העברית של "האיטלקי" (“I’Italiano”) של קוטוניו. השיר אף הפך למעין המנון בלתי רשמי של התרמילאים הישראלים בדרכם ארצה לאחר המסעות ההרפתקנים בדרום אמריקה ובמזרח הרחוק. ובכל זאת, ספק אם הקהל הרחב מודע להשפעה העצומה של טוטו קוטוניו על המוסיקה האירופאית של המאה ה-20.
ניקח לדוגמא את ג'ו דאסן, אחד הסמלים הבולטים של השנסון הצרפתי ושל הפופ האירופי בכלל. את להיטיו הגדולים – "קיץ אינדיאני" ו-“Et si tu n’existais pas” – הוא חב, מסתבר, אך ורק לקוטוניו – הרי טוטו הוא שהלחין את המנגינות הבלתי נשכחות הללו. את אותו הדבר ניתן לומר על הרבה כוכבי-על אירופאים של שנות ה-70 וה-80. דלידה, מיריי מטיו, אדריאנו צ'לנטנו – כולם ניזונו מהלחנים המרגשים, מלאי השמחה והחן של קוטוניו.

למעשה, קריירת הבמה של טוטו קוטוניו החלה מאוחר יחסית – כשהוא היה כבר בן 37. אבל זה לא הפריע לו לכבוש את לבבות האיטלקים, ובעקבותם – את כל אירופה. קולו הענוג, תלתליו השחורים, עורו השחום והברק בעיניים – כל אלה שבו את לבבות הנשים ברחבי האירופה ומעבר לאוקיינוס. בעקבות המין היפה, גם הגברים למדו לאהוב את טוטו. שירו זוכה האירוויזיון “Insieme: 1992” ("יחד: 1992") הפך לאחד מסמלי התקופה שלאחר פירוק הגוש המזרחי – תקופת איחוד אירופה, נפילת החומות והתקוות הגדולות.

בישראל מחכה לקוטוניו קהל מעריצים נאמן מזה כבר עשרות שנים

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter