גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הופעות ג'אז ובלוז

Black Samba - תזמורת קרנבל אפרו-ברזילאית צבעונית! - פסטיבל לטינו אמריקה 2024

ארכיון תאריך: 9 מרץ 2024

משך: שעה ורבע

תזמורת קרנבל אפרו-ברזילאית צבעונית. בלאק סמבה היא בלוקו אפרו, קבוצת אמני קצב ותנועה, המתמחה בסגנון הסמבה- רגאיי שמקורו בצפון ברזיל. העבדים השחורים שהגיעו למדינת סלבאדור דה באייה בברזיל הביאו איתם מוסיקה שחורה מאפריקה, שהתערבבה במוסיקה המקומית וייצרה את הסגנון האפרו-ברזילאי המחוספס, השבטי והעוצמתי הזה. סגנון זה נחגג בקרנבל בצפון המדינה, ובלאק סמבה ייבאה אותו לארץ ונתנה לו אינטרפטציה ישראלית. בחגיגה הצבעונית שלנו משתתפים כלי נשיפה, מגוון תופים, זמרת ואמני תנועה. במופע יצירה מקורית ועיבודים לשירים ישראלים וברזילאים. 

מתחילת שנות השישים פרחו סגנונות הסמבה על כל הגוונים שבהם, בברזיל וכן בעולם. סגנונות אלו הביאו את המוזיקה הברזילאית לעולם, והפכו לערוץ הפקה חשוב עבור מוזיקאים מקומיים כמו אנטוניו קרלוס ג'ובים, ז'ואאו גילברטו, ז'ואאו דונאטו, אדיסון מצ'אדו, ראול דה סוזה וסרג'יו מנדס, בין רבים אחרים. אפשר לומר שהמוזיקאים הללו חידשו את זהותם הברזילאית באמצעות מסורת הסמבה, המקצב הלאומי המאפיין את ברזיל שמקורותיו מתוארכים לעשורים הראשונים של המאה העשרים, אז המוזיקה נחשבה לראשונה למרכיב מרכזי בבניית הזהות הברזילאית.

הסמבה יכולה להיחשב כתנועה היסטורית לשילובם של עבדים משוחררים בחברות הצעירות של יבשת אמריקה שלאחר מלחמת העולם השניה. סגנונות אלו היו חלק מהבנייה של תרבות שחורה ומוזיקה שחורה.

הסמבה של הלהקה מישראל "בלאק סמבה" מביאה את עירוב הסגנונות על שלל כלי הנגינה וכמובן חטיבת כלי ההקשה המגוונת שלה. הלהקה מערבת את סגנונות הסמבה השורשים - עם השורשים התימניים, מזרחיים שהתחילו לפרוח בישראל בשנות החמישים ועד ימינו. שילוב זה הינו ייחודי בנוף המוסיקה והקצב של ישראל.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter