גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הופעות מחול ובלט

אנסמבל האקדמי הלאומי של שירה עממי ומחול של ג'ורג'יה Erisioni

ארכיון תאריך: 9 אוקטובר 2017 - 12 אוקטובר 2017

משך: שעה ו-40 דקות, כולל הפסקה

בשנת 2015, אנסמבל האקדמי הלאומי של שיר עממי ומחול של ג'ורג'יה Erisioni חגגה 130 שנות קיומה. האנסמבל הוקם בשנת 1885 - מדובר במקרה ייחודי לא רק בגאורגיה אבל ברחבי העולם. זה נקרא גם "אנסמבל-מוזיאון." ברור כי התוכנית של אנסמבל  Erisioni, מהרגע הבריאה שלו, הוא ייחודי בגאורגיה. הוא מורכב מהדגימות המקוריות של שירי עם וריקודים. האנסמבל הוא מסוגל להחיות, לשמר יצירות מופת שאין מכל רחבי גרוזיה התכנסה במשך אלף שנים, ולשמר אותם לדורות הבאים: שירת מקהלה, מחול מקורי, וחגיגות טכס, ודוגמאות אחרות שקשה מאוד לבצע בהתאם המגוון. במהלך קיומה, האנסמבל הופיע בפריז, ז'נבה, בריסל, ניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו, מדריד, בייג'ינג, מוסקבה, סנט פטרסבורג, סינגפור ועוד בערים רבים  גדולות  בעולם. 

מאז 1986, ההרכב בראשות אישי ציבור הגאורגי, הזוכה של הפרס המדינה רוסתוולי: המנהל האמנותי של אנסמבל - ג'מאל  שקואסלי והכוריאוגרף הראשי - רוואז צ'ולחונלידזה. בשנת 1999, ההרכב קיבל את שמו «Erisioni» (שפירושו "אור על הגבעה"). בחיים Erisioni ראוי להזכיר את 10 השנים האחרונות הקשורות למפיק האמריקאי ז'ים לו. 

בשנת 2002 Erisioni קיבל דיסק זהב. במקביל יותר מ 5000 שלטי חוצות ומודעות אחרות הוצבו ברחובות של צרפת אשר מתייחס כשיבת הניצחון «Erisioni» בפריז. שניהם עובדות אלה הם אירועים ייחודיים בחיי התרבות הגיאורגית. שיר «Chakrulo» יחד עם כמה יצירות  אחרות ב1977 נשלחו על ידי האמריקאים לחלל. זוהי התוצאה של הערצה מן האנסמבל בסיור בארה"ב. 

לאחרונה, אנסמבל הממלכתית הלאומית Erisioni השיקה תוכנית חדשה "האוצר הגאורגי" והראה אותו לצופים בעולם.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter