גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון בית ליסין - הסודות

ארכיון תאריך: 28 אוקטובר 2017 - 30 אפריל 2019

משך: שעה וחצי

נעמי (יעל וקשטיין) היא נערה חרדית, בתו של הרב הס (עמי ויינברג), דיין בעל שיעור קומה מבני ברק. היא משכנעת את אביה לדחות את חתונתה כדי שתוכל ללמוד במדרשה לבנות. האב מסכים – הוא רוצה להקל על בתו שאבלה על מות אמה. אבל הוא אינו צופה את התמורות שיתחוללו במדרשה המרוחקת– ואינו מבין שהן יהפכו את בתו לאדם שונה בתכלית.

מנהלת המדרשה מבקשת לקדם את התלמידה החדשה והמוכשרת – ומצרפת אותה לפרויקט שנועד להסמיך נשים לרבנות. במקביל, פוגשת נעמי במדרשה בנערה סוררת, מישל (מיכל שטמפלר). תחילת תפקידה הוא לכוון אותה לדרך הישר, אבל ההדרכה הזאת מתפתחת לחברות נפש שמובילה לרגש עז בין השתיים, שאינו מתיישב עם כללי ההלכה. כיצד ייפתר הקונפליקט בין הרגשות, היכולות והכמיהה לעצמאות שמתפרצים החוצה לבין הכללים הנוקשים של החברה שלתוכה נולדה נעמי?

המבקרים משבחים את המשחק בהצגה. גם עבודתה של פולינה אדמוב על התפאורה ועיצוב התאורה של זיו וולושין מצטיינים.
הדר גלרון, שהיתה אמונה ביחד עם אבי נשר לתסריט הסרט "הסודות" (2007) כתבה גם את הגרסה הבימתית שלו, שמציגה בהצלחה בתיאטרון בית ליסין מאז שנת 2017.

מחזה ישראלי חדש מאת הדר גלרון
בהשראת התסריט מאת הדר גלרון ואבי נשר
 
משתתפים: יעל וקשטיין, שירן הוברמן/מיכל שטמלר, הדס קלדרון, יניב לוי, עמי ויינברג, קרן מרום, לורין מוסרי, דורון בלנק, בר אקרמן, אלינור דוד, דניאל היב, אליה לסרי

בימוי: כפיר אזולאי
תפאורה: פולינה אדמוב
תלבושות: עפרה קונפינו
מוסיקה: אלעד אדר
תאורה: זיו וולושין

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter